W dniu 11 listopada 2008 roku, Fundacja Energetyka na Rzecz Polski Południowej  zorganizowała promocję specjalnej edycji książki prof. Józefa Szaniawskiego pt.” Marszałek Piłsudski w obronie Polski i Europy.”

Autor książki zaprezentował album o Marszałku oraz przybliżył postać Józefa Piłsudskiego.

W spotkaniu tym uczestniczyli: Prezes PKE – Jan Kurp, przedstawiciele podmiotów Grupy TAURON, szef  Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Katowicach  – płk. Zbigniew Piątek, Dyrektor Katowickiego Oddziału IPN – Andrzej Dragoń, Prezydent Miasta Jaworzna-  Paweł Silbert,  członkowie rodzin legionistów, organizacji kombatanckich, a także przedstawiciele organizacji i instytucji z terenu  naszego miasta, oraz dyrektorzy jaworznickich szkół, którzy przybyli wraz z młodzieżą.

Promocję uświetnił program poetycko-muzyczny.