15-lecie Fundacji

W 2008 roku, Fundacja „Energetyka na Rzecz Polski Południowej” obchodziła 15-lecie swojej działalności. Obchody były zorganizowane w formie cyklu imprez sportowo-kulturalnych, polegających na współzawodnictwie dzieci i młodzieży z Placówek Oświatowych różnych szczebli miasta Jaworzna. Finał uroczystości obchodów 15-lecia Fundacji miał miejsce 20 listopada 2008 r. w Hali  Miejskiego Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie.Zarząd Fundacji zdając sobie sprawę, że inwestycja w edukację oraz rozwój  dzieci i młodzieży jest inwestycją, która zaowocuje w przyszłości, postanowił  aby 15-lecie  Fundacji zostało obchodzone w taki sposób, aby przy tej okazji móc wesprzeć Placówki Oświatowe z Jaworzna. Udział w konkursach dzieci i młodzieży pozwolił nagrodzić zwycięskie placówki, poprzez przekazanie darowizn pieniężnych.