1 % podatku dla Fundacji

Szanowni Państwo!

Fundacja „Energetyka na Rzecz Polski Południowej” prowadzi swoją  działalność od 1993 roku, a w 2004 roku uzyskała status  organizacji pożytku publicznego

Przekazując jeden procent swojego podatku, pomagasz Fundacji w realizacji jej celów statutowych, szczególnie w dziedzinach:

-    Ochrony zdrowia,
-    Działalności oświatowej,
-    Pomocy społecznej,
-    Kultury fizycznej i sportu,
-    Działalności kulturalnej,
-    Ochrony środowiska.

Wśród obdarowanych na pierwszym miejscu znajdują się liczne placówki służby zdrowia,  które dzięki naszej pomocy zyskały nowoczesny sprzęt medyczny  lub środki finansowe niezbędne do ratowania ludzkiego życia. Kolejne miejsce, w naszej działalności, zajmuje wspieranie placówek oświatowych. Staramy się wspomagać tworzenie nowoczesnych klasopracowni, sal komputerowych i pracowni językowych, zdając sobie sprawę z tego, że inwestycja w edukację i rozwój młodzieży jest inwestycją, która zaowocuje w przyszłości. W naszej działalności nie zapominamy również o pomocy ubogim i opuszczonym, wspierając placówki zajmujące się pomocą społeczną.

Zdecydowaną większość środków finansowych przeznaczamy na wspieranie  inicjatyw podejmowanych przez organizacje działające na rzecz miasta i mieszkańców Jaworzna.

Aby przekazać 1 % podatku Fundacji „Energetyka na Rzecz Polski Południowej”
należy  w odpowiednim polu wpisać:

•  nr KRS (numer nadany w Krajowym Rejestrze Sądowym) Fundacji: KRS 0000132934
•  kwotę 1% podatku zaokrągloną do pełnych dziesiątek groszy w dół.

Dodatkowo - nieobowiązkowo - można w formularzu PIT (pole "Informacji uzupełniających")

•   podać cel szczegółowy 1% podatku
•   wyrazić zgodę na przekazanie nam przez Urząd Skarbowy Państwa danych