Elektryczny samochód z logo TAURONA i ING dostarczył sprzęt AGD do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Jana Pawła II w Jaworznie. To dar Fundacji „Energetyka na Rzecz Polski Południowej”, która od prawie 30 lat wspiera podobne instytucje oraz inicjatywy społeczne na terenie działania Grupy TAURON.

Gwar szkolnych korytarzy to nadal chleb powszedni w szkołach specjalnych, bo zostały wyłączone z części epidemicznych ograniczeń, a decyzję co do formy nauczania ich dyrektorzy mogą podejmować samodzielnie. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Jana Pawła II w Jaworznie funkcjonuje więc mimo czasu epidemii, choć spotkani na szkolnych korytarzach uczniowie i nauczyciele starają się zachować bezpieczny dystans i noszą maseczki.

Placówka zajmuje się kształceniem zawodowym młodzieży m.in. na kierunkach kucharz, cukiernik czy pomoc kuchenna w ramach Branżowej Szkoły Specjalnej. Kiedy zrodziła się konieczność przygotowania nowej pracowni dla przyszłych gastronomików, to pomoc pojawiła się ze strony sprawdzonych przyjaciół.

Magentowy pojazd zaparkował przed wejściem do budynku Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Jaworznie przy ul. Wolności. Przywiózł zmywarkę, która trafiła na wyposażenie szkolnej pracowni gastronomicznej.

– Wspomagamy ten ośrodek w przeróżny sposób od wielu lat. Finansujemy spektakle teatralne, wyposażamy sale lekcyjne, tym razem podarowaliśmy wydajną zmywarkę, która będzie służyć młodym ludziom w zdobywaniu zawodu – mówi Daniel Sierakowski, prezes Fundacji „Energetyka na Rzecz Polski Południowej”, której fundatorem jest TAURON Wytwarzanie.
Sprzęt dotarł do placówki w samochodzie elektrycznym przekazanym Fundacji przez TAURON Nowe Technologie.

– Ten dar jest elementem szerszego projektu edukacyjnego finansowanego głównie ze środków unijnych, w ramach którego wyposażamy pracownię gastronomiczną. Pojawią się tam sprzęty wykorzystywane w praktycznej nauce zawodu przez uczniów kształcących się na kierunkach kucharz i pracownik pomocniczy w gastronomii. Podarowana przez Fundację zmywarka w bardzo istotny sposób usprawni proces kształcenia i egzaminowania uczniów – powiedział Jerzy Tomczyk, dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Jana Pawła II w Jaworznie. To, jak dodaje dyrektor, pozwoli osobom ze specjalnymi potrzebami łatwiej odnaleźć się w dorosłym życiu i społeczności.

W jaworznickim ośrodku przebywa 110 uczniów, którzy uczęszczają do szkoły podstawowej specjalnej, branżowej szkoły specjalnej oraz szkoły specjalnej przysposabiającej do pracy.

Źródło: Tauron Nowe Technologie