W związku z trwającym w kraju stanem zagrożenia epidemicznego wywołanego koronawirusem COVID-19, Fundacja włączyła się w akcję pomagania placówkom ochrony zdrowia i instytucjom najbardziej zagrożonym, w tym szpitalom, hospicjum oraz ośrodkom szkolno-wychowawczym.

Dotychczas udzielono pomocy: Szpitalowi Wielospecjalistycznemu w Jaworznie, Szpitalowi Powiatowemu w Chrzanowie, Szpitalowi Pediatrycznemu w Bielsku-Białej, Dąbrowskiej Fundacji Medycznej w Dąbrowie Górniczej, Stowarzyszeniu Hospicjum Homo-Homini w Jaworznie, Specjalnemu Ośrodkowi Szkolno-Wychowawczemu w Bogumiłku.

Udzielone wsparacie miało charakter zarówno finansowy jak i rzeczowy. W ramach darowizn rzeczowych przekazano płyny dezynfekcyjne i maseczki medyczne.