14 września 2019 r. w Jaworznie odbył się rajd rowerowy p.n. „Rowerowa MegaMoc”, pod hasłem „Bezpieczeństwo na drodze i nie tylko”. Impreza zorganizowana została przez Spółkę Nowe Jaworzno Grupa TAURON przy współudziale Fundacji „Energetyka na Rzecz Polski Południowej”, Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie, Urzędu Miasta oraz Grupy Rowerowej Team Jaworzno.

Po raz kolejny Fundacja włączyła się w działania mające na celu podniesienie bezpieczeństwa rowerzystów na drodze. Podczas pikniku rodzinnego, który odbył się po przejechaniu 10 kilometrowej trasy rajdu zorganizowano liczne zabawy sprawnościowe. Uczestnikom zabaw wręczono nagrody w postaci rowerów, kasków, akcesoriów rowerowych, oraz gadżety rowerowe zwiększające bezpieczeństwo rowerzystów tj.: odblaski, światełka led na szprychy i świecące wentyle.